Modrý svět autismu

,, Komunikační most mezi námi. "


O PROJEKTU

      Jako máma dítěte s autismem a asistentka pedagoga jsem doposud nasbírala nemálo zkušeností s autismem a chtěla jsem se o ně podělit. Od Nikolčiných prvotních problémů, přes zjištění její diagnózy, jsme spolu ušly velký kus cesty. Každý den se od sebe navzájem učíme jak si porozumět.

      Ráda svými poznatky přispěji ke zjednodušení práce s dítětem s poruchou autistiského spektra rodičům, speciálním pedagogům, asistentům pedagoga, osobním asistentům, sociálním pracovníkům v přímé péči, terapeutům, logopedům apod.

      Vytvořením komunikačního mostu mezi námi a dítětem s autismem dospějeme k porozumění autismu a propojení s naším světem. Proto jsem vytvořila projekt Modrý svět autismu, jehož cílem je zvýšit povědomí o autismu, zpřístupnit léčebné terapie, piktogramy a strukturované úkoly pro rodiče a pomáhající profese a podat pomocnou ruku všem, kteří se snaží porozumět a rozvíjet dítě s PAS.

      V projektu Modrý svět autismu naleznete mé zkušenosti s autismem a možné léčebné terapie. Dále strukturované úkoly, piktogramy a výukové materiály ke stažení, které vám pomohou při práci a komunikaci s dítětem s PAS. 

                                                                                         

                                                                                 Lucie Šarközyová

Napsala:   Lucie Š. - Deník Luciany - Modrý svět autismu / 5. 5. 2020 /