Modrý svět autismu

,, Autismus nezastavil Eisteina, Mozarta ani Newtona, tak proč by měl zrovna mě? " ,, S tvojí pomocí to dokážu! " 


O PROJEKTU

      Jako máma dítěte s autismem a asistentka pedagoga jsem doposud nasbírala nemálo zkušeností s autismem a chtěla jsem se o ně podělit. Od Nikolčiných prvotních problémů, přes zjištění její diagnózy, jsme spolu ušly velký kus cesty. Každý den se od sebe navzájem učíme jak si porozumět.

      Ráda svými poznatky přispěji ke zjednodušení práce s dítětem s poruchou autistiského spektra rodičům, speciálním pedagogům, asistentům pedagoga, osobním asistentům, sociálním pracovníkům v přímé péči, terapeutům, logopedům apod.

      Vytvořením komunikačního mostu mezi námi a dítětem s autismem dospějeme k porozumění autismu a propojení s naším světem. Proto jsem vytvořila projekt Modrý svět autismu, jehož cílem je zvýšit povědomí o autismu, zpřístupnit léčebné terapie, piktogramy a strukturované úkoly pro rodiče a pomáhající profese a podat pomocnou ruku všem, kteří se snaží porozumět a rozvíjet dítě s PAS.

      V projektu Modrý svět autismu naleznete mé zkušenosti s autismem a možné léčebné terapie. Dále strukturované úkoly a piktogramy ke stažení, které vám pomohou při práci a komunikaci s dítětem s PAS.

                                                                                              

                                                                                   Lucie Šarközyová

Napsala:   Lucie Š. - Deník Luciany - Modrý svět autismu / 5. 5. 2020 /


JEDNOTLIVÁ TÉMATA: